Nowy MÉGANE

Lekki, smukły i doskonale wyważony – nowy Renault MEGANE zachwyca swoją dynamiczną sylwetką o niezwykle charakterystycznym układzie świateł przednich i tylnych. Zmysłowe kształty, podkreślone mocnymi liniami nadwozia wraz z wyraźnie zarysowanymi tylnymi nadkolami, sprawiają, że nabiera sportowego charakteru przy jednoczesnym zachowaniu pełnej elegancji. To, co najbardziej rzuca się w oczy w nowym MEGANE, to jego mocno zmieniony, w stosunku do poprzedniej generacji, wygląd, który podąża za nową wizją stylistyczną marki, która została po raz pierwszy zaprezentowana w nowym Talismanie. Nowy MÉGANE zyskał zarówno na długości, jak i na szerokości, zwiększony został też rozstaw osi i kół, dzięki czemu znacznie polepszyło się jego prowadzenie. Zwiększyło to również ilość miejsca w kabinie przez co nowa wersja tego modelu jest o wiele bardziej komfortowa i to zarówno dla samego kierowcy, jak i pasażerów siedzących na tylnej kanapie.

W nowym Renault MEGANE znajduje się też nowoczesny, nieco futurystyczny kokpit, w którym można się poczuć niemal jak na pokładzie samolotu. Umożliwia to całe spektrum zaawansowanych technologii, które wyraźnie podnoszą radość z prowadzenia samochodu. Składa się na nie przede wszystkim niespotykana w kompaktowej klasie samochodów osobowych technologia MULTI-SENSE, pozwalająca spersonalizować doznania z jazdy, zależnie od tego czy masz w danej chwili ochotę na jazdę relaksacyjną czy pełną adrenaliny. Do wyboru jest jeden z pięciu trybów pracy, połączonych z pięcioma różnorodnymi stylami jazdy: Neutralny, Eco, Komfort, Sport lub Spersonalizowany. Co więcej, na centralnej konsoli znajduje się 7 calowy, kolorowy ekran TFTz wyświetlanym cyfrowo prędkościomierzem, który zmienia się w zależności od wybranego trybu jazdy. Warto wspomnieć również o umieszczonym centralnie systemie multimedialnym R-LINK 2, wyposażonym w dotykowy ekran (7 lub 8,7 cali).

Żeby jeszcze bardziej każdy mógł dopasować nowe Renault MEGANE do swojej osobowości, marka umożliwia też wybranie jednej z czterech wersji kolorystycznych samochodu. Do wyboru: Biała Perła, Szary Platynowy, Czerwony Flamme lub Czarny Etoilé. Nowe MÉGANE to jednak nie tylko prestiżowe technologie, to również niesamowity komfort i przyjemność z prowadzenia, dlatego też wnętrze MÉGANE wykonane jest z przyjemnego materiału, kierownica zaś pokryta skórą. W dodatkowej opcji fotel wyposażony jest w specjalną funkcję masażu odcinka lędźwiowego.