Auto Zięba

CLIO

Renault Clio czwartej generacji stanowi idealne odzwierciedlenie nowego designu marki, zapowiadając jednocześnie kierunek, w którym Renault zamierza podążać. Sportowa elegancja wymieszana została z nowoczesną nutą, a wszystko to podkreślone innowacyjnymi rozwiązaniami jakie marka coraz chętniej wprowadza do swoich modeli.

Nowe Clio, dzięki zastosowaniu sprytnego zabiegu ukrycia tylnej klamki w słupku C, występuje jedynie w wersji 5-drzwiowej, zachowując przy tym dynamiczny, sportowy charakter. Owo usportowienie jest widoczne choćby w zmniejszonej masie nowego Clio, które jest o około 100 kg lżejsze od swojego poprzednika, mierząc przy tym 4062cm.

To, co zdecydowanie wyróżnia najnowsze Clio to design doskonale oddający stylistyczny kierunek obrany przez markę. Jego wygląd zdecydowanie zrywa z poprzednimi modelami. Charakterystyczny przód otrzymał pionowe logo, umieszczone na czarnym błyszczącym tle. Reflektory podkreślono chromowanymi obramowaniami, a przedni pas wyróżnia się światłami dziennymi LED.

Właściciele poprzedniej generacji Clio (i nie tylko), z pewnością zdziwią się też, zaglądając do jego wnętrza, które jest teraz nieporównywalnie bardziej wyrafinowane i eleganckie. Ciekawe zestawienia kolorystyczne w połączeniu z dobrej jakości materiałami użytymi do wykończenia wnętrza, sprawiają, że można poczuć się przytulnie i komfortowo, a przy tym z klasą. Nie można również nie zauważyć dużej dbałości o detale, która w połączeniu z nowatorskimi rozwiązaniami daje naprawdę niesamowite wrażenie. Patrząc na deskę rozdzielczą nowego Clio, pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy są zegary za kołem kierownicy – ich design wzorowany jest na stylu retro jednocześnie jednak pozostaje bardzo nowoczesny. Minimalistyczna środkowa konsola, została wyposażona w dotykowy ekran, dzięki czemu całość wygląda nadzwyczaj schludnie i estetycznie, jeszcze bardziej podnosząc walory wnętrza.

Oprócz podstawowej jednostki napędowej 1.2 75 KM znanej z poprzednich generacji, nowe Renault Clio oferuje dwa nowe silniki benzynowe, 3-cylindrowy Energy TCe 90 (0.9 litra 90 KM) i 4-cylindrowy TCe 120 (1.2 litra 120 KM). Jednostki te wykazują się bardzo niskim zużyciem paliwa i ograniczoną emisją CO2. W gamie silników wysokoprężnych, jednostka Energy dCi nowej generacji (1.5 litra 90 KM), przeszła gruntowną modernizację.

 

 

Poznaj akcesoria do Renault Clio.