Auto-zięba

Serwisowy poradnik Auto-Zięba

środa, 15 lipca 2020

Szanowny użytkowniku czterech kółek, 

Jeśli znasz się na mechanice, to super!!!  Ale może po prostu jest to dla Ciebie czarna magia, coś z pogranicza iluzji, fantasmagorii, coś czym nie chcesz zaprzątać sobie głowy, a dotyczy bezawaryjnego użytkowania Twojego samochodu.

Nie przejmuj się, w serwisie Renault Auto-Zięba zawsze służymy Ci naszym wsparciem i profesjonalnym doradztwem technicznym w zakresie obszarów związanych z eksploatacją Twojego pojazdu.

   W pierwszej kolejności są nimi, bez wątpienia kwestie związane z Twoim bezpieczeństwem. Czy pamiętasz zatem o regularnym sprawdzaniu prawidłowości funkcjonowania układu hamulcowego w Twoim samochodzie ?  Jeśli nie, to zadzwoń do naszych konsultantów, a my postaramy się, aby zweryfikować stan i grubość tarcz i okładzin ciernych klocków hamulcowych, poziom i higroskopijność, a co się z tym wiąże właściwą temperaturę wrzenia płynu hamulcowego. Dokonamy też odpowietrzenia hamulców, jeśli zajdzie taka potrzeba.

   Przy okazji sprawdzimy stan zużycia rzeźby bieżnika ogumienia kół Twojego pojazdu. Dokonamy, jeżeli taka będzie konieczność, pomiarów z regulacją geometrii ich zawieszenia. Zadbamy o to, by właściwie ustawiona i wyregulowana geometryczna oś jazdy Twojego samochodu gwarantowała Ci komfort w trakcie pokonywania ostrych zakrętów, sprawiając byś czuł się bezpiecznie i czerpał przyjemność z jazdy z każdego odcinka jezdni drogi. Nie zapomnimy także sprawdzić skuteczności działania amortyzatorów, by jak zajdzie taka potrzeba, uzyskać najkrótszą drogę hamowania.

   W okresie szczególnie letnim, ważną kwestią, o której warto pamiętać jest zadbanie o właściwe funkcjonowanie układu klimatyzacji pojazdu. Ale i tu wyjdziemy naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Doradzimy, a gdy stwierdzimy, że zachodzi taka potrzeba uzupełnimy układ  o dodatkową porcję czynnika chłodniczego, zweryfikujemy stan filtra kabinowego (przeciwpyłkowego), a wszystko po to, byś mógł się cieszyć jego maksymalną sprawnością i wydajnością, zwłaszcza kiedy będziesz przemierzał dziesiątki kilometrów w upalne, duszne dni.

Oczywiście nie zapomnimy także o dokonaniu właściwego odgrzybiania tegoż układu, wiedząc, że niejednokrotnie ostre i przewlekłe nieżyty górnych dróg oddechowych są właśnie wynikiem braku przeprowadzenia ozonowania, czy też odgrzybiania klimatyzacji metodą ultradźwiękową. Ale Ty nie musisz o tym wszystkim pamiętać. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym serwisem w Auto-Zięba, a konsultanci z pewnością udzielą Ci stosownych rad i otoczą opieką Twoje „cztery kółka”.

  Drogi użytkowniku, zanim na desce rozdzielczej Twojego samochodu pojawi się komunikat o złowieszczej nazwie „check engine” (sprawdź silnik) - warto, zwłaszcza przed dłuższą podróżą, wykonać diagnostykę pokładową silnika OBD wraz z kontrolą właściwego poziomu oleju silnikowego i sprawdzeniu stanu jego filtra. To naprawdę niewiele kosztuje w porównaniu z tym, co może przydarzyć się na drodze, kiedy niesprawność silnika uniemożliwi dalszą jego jazdę.

Profilaktyczne sprawdzenie stanu układu napędowego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na stan techniczny silnika, bez wątpienia wpłynie na Twoje zadowolenie z jazdy. A my ze swojej strony, postaramy się uczynić wszystko, aby tak właśnie się stało.

  Reasumując, Twoje zadowolenie z bezawaryjnego użytkowania pojazdu jest dla nas celem nadrzędnym, któremu staramy się sprostać. Jednak, aby miało to się wydarzyć, potrzebny jest Twój kontakt z serwisem Auto-Zięba. Oddaj swój samochód w nasze ręce, a na pewno niemiłe niespodzianki, jakie mogą ci się przydarzyć na drodze, będą omijać cię szerokim łukiem.

Gorąco zatem zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem w Renault Auto-Zięba mieszczącym się w Katowicach przy ulicy Kościuszki 257. W nas drzemie moc i gwarancja wykonania usług na najwyższym poziomie, o czym możesz przekonać się osobiście.

tel. 32 201 76 80

serwis@autozieba.eu

Autor tekstu: dr inż. Piotr Gustof

Dyrekcja Techniczna Obiektu Auto-Zięba Sp.  z o.o.

Nasz zespół

Zdjęcie Michalina Radosz-Blumkowska

Michalina Radosz-Blumkowska

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów

m.radosz@autozieba.eu 696 404 464 WIDEO ROZMOWA wybierz numer
Zdjęcie Darek Grządziel

Darek Grządziel

Specjalista ds. Sprzedaży samochodów

d.grzadziel@autozieba.eu 698 906 648
Zdjęcie Łukasz Maciaszek

Łukasz Maciaszek

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów

l.maciaszek@autozieba.eu 539 929 279
Zdjęcie Adam Radecki

Adam Radecki

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów

a.radecki@autozieba.eu 600 885 533
Zdjęcie Natalia Gabryś

Natalia Gabryś

Asystentka Działu Sprzedaży

recepcja@autozieba.eu 32 201 76 70, 32 201 76 71 694 404 459
Zdjęcie Anna Smolarczyk

Anna Smolarczyk

Specjalista ds. Sprzedaży Finansowania i Ubezpieczeń

a.smolarczyk@autozieba.eu 604 525 999
Zdjęcie Mariola Kania

Mariola Kania

Specjalista ds. Sprzedaży Finansowania i Ubezpieczeń

m.kania@autozieba.eu 604 17 99 43
Zdjęcie Katarzyna Fritsch

Katarzyna Fritsch

Sprzedawca ubezpieczeń komunikacyjnych

k.fritsch@autozieba.eu 696 404 451
Zdjęcie Jacek Olszówka

Jacek Olszówka

Szef sprzedaży samochodów nowych

j.olszowka@autozieba.eu
Zdjęcie Jarosław Madej

Jarosław Madej

Szef serwisu mechanicznego

j.madej@autozieba.eu 600 88 55 11
Zdjęcie Maciej Ociepka

Maciej Ociepka

Szef Serwisu Blacharsko-Lakierniczego

m.ociepka@autozieba.eu 696 404 460