Auto-zięba Renault Katowice

Wspominamy nasz udział w Silesia Fashion Day

czwartek, 19 maj 2016

Chętnie wracamy naszymi wspomnieniami do udziału Auto-Zięba w 9 edycji Silesia Fashion Day, które odbyło się w dnaich 22-23 kwietnia br. w Miedzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Auto-Zięba była nie tylko partnerem motoryzacyjnym tego wydarzenia, ale równiez fundatorem nagrody konkursu młodych projektantó Młoda Fala. Wiosenny konkurs wygrała pani Monika Dębowska.

Było nam bardzo miło, kiedy odwiedziła nasz salon. My postanowiliśmy przeprowadzić z panią Moniką mini wywiad na temat dizajnu...  Oto pytania do p. Moniki Dębowskiej:

" *1.     **Skąd u Pani pojawił się pomysł na projektowanie ?*

Pomysł na projektowanie w zasadzie pojawił się zaraz po liceum, kiedy to trzeba było zdecydować się na wybór studiów. Od zawsze wiedziałam, że moda to niesamowita maszyna twórcza, w której chcę również mieć swój mały udział. Do tego celu więc dążyłam, a teraz go realizuję.

 *2.     **Co jest dla Pani inspiracją w projektowaniu kolekcji?*

 Jako projektant trzeba być dobrym obserwatorem. Inspirować można się wszystkim. W swojej pierwszej kolekcji zainspirowałam się otaczającą nas naturą oraz rolą człowieka, który w niej żyje. Kolekcja „ Human Roots” czyli „Ludzkie korzenie” to odpowiedź na szereg pytań dotyczących tożsamości ludzkiej, naszej przynależności, pochodzenia i przemian społecznych, które zachodzą w bieżącym świecie. To zwrócenie uwagi współczesnego człowieka na zachowanie równowagi pomiędzy cywilizacją, a naturą.

 *3.     **Co Pani sądzi o dizajnie współczesnych samochodów ?*

 Filozofia design’u współczesnych samochodów, to bardzo ciekawe zagadnienie. Każda marka motoryzacyjna przez lata, wyrabia sobie własną stylistykę, której cały czas jest wierna, podążając jednocześnie za zmieniającymi się trendami. Design musi być jednak dostosowany do obecnych czasów. Poczucie nowości, jakie daje estetyka danego auta, zapewnia marce dotarcie do wielu klientów na całym świecie- każdy przecież chce poczuć powiew nowości… I tu dochodzimy do tego, jaką siłę ma design.  To on, może zmienić postrzeganie marki jako tej bardziej Premium.

 *4.     **Co wg Pani w samochodzie jest najważniejsze? (dizajn, ergonomia, bezpieczeństwo, etc.)*

 Oczywiście jestem kobietą, patrząc więc na samochód zwracam uwagę na inne czynniki, aniżeli mężczyzna. Piękna linia, wygoda  i komfort jazdy składa się na całokształt. Bez wątpienia samochód, powinien być atrakcyjny, ale jednocześnie funkcjonalny, a przede wszystkim bezpieczny. Design to najbardziej widoczna składowa, która jednak ściera się z inżynierią. Jak najlepszy wygląd, wykorzystane materiały oraz funkcjonalność muszą więc iść w parze.  Równowaga - podobnie jak w inspiracji do mojej kolekcji, tak w życiu i w motoryzacji musi być zachowana!

Monika Dębowska"

Dziękujemy bardzo za rozmowę i wizytę w naszym salonie.

Rozmawiała: A. Księżyk, Szef Projektów Auto-Zięba.

Nasz zespół

Zdjęcie Jacek Olszówka

Jacek Olszówka

Szef sprzedaży samochodów nowych Renault i Dacia

j.olszowka@autozieba.eu
Zdjęcie Michalina Radosz

Michalina Radosz

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów

m.radosz@autozieba.eu 696 404 464
Zdjęcie Anna Podgórniak

Anna Podgórniak

Specjalista ds. Sprzedaży samochodów

a.podgorniak@autozieba.eu 696 401 276
Zdjęcie Natalia Szolc

Natalia Szolc

Specjalista ds. Sprzedaży samochodów

n.szolc@autozieba.eu 539 929 279
Zdjęcie Darek Grządziel

Darek Grządziel

Specjalista ds. Sprzedaży samochodów

d.grzadziel@autozieba.eu 698 906 648
Zdjęcie Magdalena Zasępa

Magdalena Zasępa

Sprzedaż akcesoriów

m.zasepa@autozieba.eu 696 401 277
Zdjęcie Michał Kądziela

Michał Kądziela

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów

m.kadziela@autozieba.eu 539 929 261
Zdjęcie Weronika Janta-Miczkowska

Weronika Janta-Miczkowska

Specjalista ds. Sprzedaży

w.janta@autozieba.eu 696 401 275