Auto-zięba

Nowe Renault ZOE czyli druga odsłona Bestsellera wśród aut elektrycznych.

czwartek, 21 maja 2020

Samochody elektryczne jeszcze kilka lat temu uważane były za motoryzacyjny eksperyment który z góry skazany jest na niepowodzenie. Dziś są coraz częściej spotykane na drogach i stają się coraz poważniejszą alternatywą dla napędów konwencjonalnych, oferując duży zasięg, przestronne i komfortowe wnętrze, łatwość obsługi i najbardziej zaawansowane z dostępnych systemy aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa.

Za zmianę naszego postrzegania pojazdów o napędzie elektrycznym, odpowiadają te nieliczne modele których producenci wierząc w ideę zeroemisyjnego transportu podjęli się misji rozpowszechnienia i edukacji na temat tej formy transportu.

Właśnie takim modelem był Renault ZOE pierwszej genereacji. Europejski bestseller rynku samochodów elektrycznych doczekał się faceliftingu, który wprowadził zmiany daleko wykraczające poza standardowe "odmłodzenie".

Jako że nie zmiana wizualna jest tu najważniejsza - choć bardzo istotna, w efekcie samochód jest bardziej smukły, charakteryzuje się lepszym współczynnikiem oporu powietrza i zdecydowanie bardziej spójną stylistyką - skupimy się na ewolucji systemu napędowego i baterii oraz rewolucji wnętrza.

Nowy ZOE został wyposażony w akumulator trakcyjny o pojemności aż 52 kWh, co pozwala na przejechanie aż 395 KM, a to już pomiar zgodnie z nową normą WLPT (dla przypomnienia pierwsza generacja modelu posiadała akumulator o pojemności 40 kWh i zasięg na poziomie około 270 KM). Dalsze zmiany obejmują rozbudowanie systemu ładowania o ładowanie prądem stałym o mocy 50KW, oraz jeszcze lepsze wyniki osiągane z ładowania prądem zmiennym, przy zwiększeniu bezpieczeństwa podzespołów pojazdu. Zaawansowane elementy systemu klimatyzacji w pojeździe takie jak pompa ciepła i inteligentne zarządzanie przepływem powietrza przez i pod pojazdem gwarantują szybsze efekty chłodzenia lub ogrzewania wnętrza, przy jednoczesnym obniżeniu poboru mocy.

Dla użytkownika, oprócz znacznego zwiększenia zasięgu, najważniejsze zmiany nowego ZOE to wnętrze - łatwo zauważyć tutaj wspólne cechy ze świetnie przyjętym modelem CLIO V generacji. Kokpit stał się bardziej przejrzysty i przyjemniejszy w odbiorze - a to wszystko mimo zastosowania tylko i wyłącznie materiałów odzyskanych z recyklingu. Po zajęciu miejsca kierowcy w oczy rzucają się dwa duże ekrany - pierwszy za kierownicą to zestaw cyfrowych zegarów z kompletem informacji o pojeździe oraz wskazaniach nawigacji. Drugi ekran o przekątnej 9,3" odpowiada za obsługę multimediów, nawigacji i klimatyzacji. Wbudowana pełna łączność z telefonami i obsługa popularnych systemów mirrorlink od czołowych producentów oprogramowania - dziś to już standard w Renault.

 

Podczas jazdy łatwo wyczuć zmiany w systemie napędowym. Oprócz większej żwawości i płynniejszej pracy największa różnica odczuwalna jest w działaniu systemu rekuperacji (odzyskiwania energii z hamowania i toczenia się pojazdu). Po pierwsze pojawiło się świetne rozwiązanie dwóch trybów jazdy - oprócz standardowego Drive, mamy do dyspozyji tryp B-mode który idealnie sprawdza się w jeździe miejskiej. Po wyborze tego trybu pojazd odzyskuje więcej energii podczas hamowania, zwiększa tempo rekuperacji po odpuszczeniu pedału gazu, oraz ogranicza toczenie się pojazdu. Niezależnie od wybory trybu jazdy, możemy oczywiście skorzystać z funkcji "ECO" która oszczędza energie poprzez zmniejszenie mocy podawanej do systemu napędowego. Przy ograniczaniu poboru mocy warto zwrócić uwagę również na zastosowane reflektory RENAULT LED PURE VISION - minimalne zużycie energi i maksymalna żywotność dopełniona jest świetną linią świateł. Dla lubiących nowinki, warto zwrócić uwagę na doświetlanie zakretów oraz "pływające" światła kierunkowskazów z tyłu pojazdu.

Podsumowanie nasuwa się samo - druga odsłona modelu Renault ZOE to samochód dopracowany pod każdym względem, rozwinięty w oparciu o doświadczenia i opinie użytkowników pierwszej wersji pojazdu. Samochód jest dostępny w naszym salonie, po wcześniejszym umówieniu oczywiście z możliwością jazdy testowej z pracownikiem salonu. Mieliśmy okazję już poddać samochód pierwszym testom z klientami i dumnie możemy powiedzieć że zrobił niemałe wrażenie. To nie pierwsze działania które podejmujemy na rzecz ograniczenia emisyjności w transporcie. Podczas jednej z prezentacji przygotowaliśmy specjalny plakat o gamie Renault Z.E. którym dzisiaj zachęcamy Was do debaty o pojazdach elektrycznych. Dajcie znać co o nich sądzicie!

Zapraszamy poniżej do obejrzenia galerii zdjęć, oraz do wizyt w salonie i spotkanie twarzą twarz z samochodem, który wprowadził nas w Zero Emisyjną przyszłość. 

Nasz zespół

Zdjęcie Mariusz Tabor

Mariusz Tabor

Menager obsługi indywidualnej klientów biznesowych

m.tabor@autozieba.eu 696 404 461 Wideo wizytówka WIDEO KONWERSACJA wybierz numer

Profesjonalizm i perfekcja to jego świat… Klienci cenią go za rzetelność oraz otwartość na zmieniające się potrzeby . W pracy oddaje całego siebie, pozostawiając sporo przestrzeni na kreację i samorealizację . Prywatnie miłośnik rowerów szosowych z górnej półki ……

Zdjęcie Arkadiusz Musiał

Arkadiusz Musiał

Specjalista ds. Sprzedaży

a.musial@autozieba.eu 600 885 533 Wideo wizytówka WIDEO KONWERSACJA wybierz numer

Mówią o nim Mistrz Sprzedaży dostawczaków. I faktycznie lubi tę pracę. Prywatnie miłośnik podróży, zdecydowanie odległych- obieżyświat.

Zdjęcie Marcin Frankowski

Marcin Frankowski

Specjalista ds. Sprzedaży

m.frankowski@autozieba.eu 539 929 311 Wideo wizytówka

Bardzo rzeczowy i skrupulatny człowiek! Nie bez powodu zajmuje się przetargami. Prywatnie miłośnik dobrej kuchni i sportowiec.

Zdjęcie Franciszek Sitko

Franciszek Sitko

Dział Koordynacji Handlowej

f.sitko@autozieba.eu 600 440 674
Zdjęcie Jarosław Madej

Jarosław Madej

Szef serwisu mechanicznego

j.madej@autozieba.eu 600 88 55 11
Zdjęcie Maciej Ociepka

Maciej Ociepka

Szef Serwisu Blacharsko-Lakierniczego

m.ociepka@autozieba.eu 696 404 460