Auto-zięba

Akcja zima w serwisie Auto-Zięba

piątek, 02 października 2020

Już niebawem, wszystkim użytkownikom czterech kółek, przyjdzie zmagać się z warunkami, jakie niesie ze sobą zima. Jest to, bez wątpienia, bardzo trudny i wyczerpujący czas, w którym jednak kierującym pojazdami samochodowymi powinna przyświecać myśl o jak najlepszym ich przygotowaniu do bezawaryjnej eksploatacji na drogach. Każda zima rządzi się swoimi prawami. Ośnieżone jezdnie dróg, zalegające miejscami błoto pośniegowe, występująca gołoledź, spadki temperatury poniżej zera, czy duże fluktuacje (zmiany) dobowe temperatury - to tylko niektóre niedogodności czyhające na kierowców, które mogą napytać wielu zmartwień i niedogodności, jeśli w porę nie przygotujemy się na takie ewentualności.


     Na szczęście naprzeciw tym wszystkim zmartwieniom, troskom i oczekiwaniom wszystkich kierowców wychodzi autoryzowany, cieszący się dużym uznaniem, serwis Renault Auto-Zięba, w którym zawsze służymy Ci naszym wsparciem i profesjonalnym doradztwem technicznym w zakresie obszarów związanych z eksploatacją i odpowiednim przygotowaniem Twojego pojazdu do nadchodzącej zimy.

   A zatem, w pierwszej kolejności pamiętajmy o wymianie bądź przełożeniu opon letnich na zimowe. Właściwie dobrane do Twojego samochodu opony zimowe zapewnią Ci bezpieczeństwo na drodze i podczas hamowania, albowiem tylko właściwa konstrukcja rzeźby bieżnika wraz z wymaganą grubością jego klocków (min 4mm) i odpowiednio ukształtowanymi rowkami lamelowymi może Ci zapewnić optymalną, dla danych warunków drogowych, przyczepność i ślad współpracy ogumienia kół z nawierzchnią jezdni drogi, po której się poruszasz. Przy okazji sprawdzimy również stan zużycia rzeźby bieżnika ogumienia kół letnich Twojego pojazdu. Dokonamy, jeżeli zajdzie taka potrzeba, pomiarów z regulacją geometrii ich zawieszenia. Jest to, o tyle ważne, że przed założeniem opon zimowych musimy mieć pewność, co do tego, że nic złego nie przytrafiło się w układzie jezdnym lub w zawieszeniu Twojego samochodu. W tym miejscu należałoby bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że tylko właściwie ustawiona i wyregulowana geometryczna oś jazdy samochodu może, wespół z dobrze dobranymi oponami zimowymi, zagwarantować bezpieczeństwo i komfort w trakcie pokonywania ostrych zakrętów na ośnieżonej, mokrej, czy śliskiej nawierzchni jezdni drogi. Jednocześnie nie zapomnimy także sprawdzić skuteczności działania amortyzatorów, by uzyskać jak najkrótszą drogę hamowania na ośnieżonym odcinku drogi.

   W zimie warto też sprawdzić stan techniczny akumulatora (m.in. stopień jego naładowania, prawidłowej wartości napięcia, czy gęstości elektrolitu), a wszystko po to, by nie odmówił nam on swego posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym, przez kierującego pojazdem, momencie. Dobrze zdiagnozowany, przed nadejściem zimy, układ zapłonowo - wtryskowy na pewno odwdzięczy się kierowcy nieprzerwanie prawidłową pracą, nie narażając go na stres i późniejsze, nieoczekiwane kłopoty podczas uruchamiania silnika.

   Drogi użytkowniku, zanim na desce rozdzielczej Twojego samochodu pojawi się komunikat o nazwie „check engine” (sprawdź silnik) - warto, zwłaszcza w okresie zimowej aury pogodowej, wykonać pełną diagnostykę pokładową silnika OBD wraz z kontrolą właściwego poziomu oleju silnikowego i sprawdzeniu stanu jego filtra oraz filtra powietrza. To naprawdę niewiele kosztuje w porównaniu z tym, co może przydarzyć się na drodze, kiedy niesprawność silnika uniemożliwi Ci dalszą jazdę. Profilaktyczne sprawdzenie stanu układu napędowego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na stan techniczny silnika, bez wątpienia wpłynie na Twoje zadowolenie z jazdy. A my ze swojej strony postaramy się uczynić wszystko, aby tak właśnie się stało.

   W tym miejscu dobrze byłoby także sobie przypomnieć o sprawdzeniu stanu wycieraczek szyb albowiem bardzo często marginalizowana dolegliwość nieprawidłowego ich oczyszczania stwarza duży dyskomfort podczas poruszania się pojazdem , jak również bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruch drogowego.

   Ale nie trzeba o tym wszystkim pamiętać. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym serwisem w Auto-Zięba, a konsultanci z pewnością udzielą Ci stosownych rad i zaproponują rozwiązania spełniające Twoje oczekiwania. W chwili obecnej dział części zamiennych dysponuje bogatą ofertą sprzedażową od opon zimowych, poprzez akumulatory, a skończywszy na wycieraczkach do szyb włącznie.

    Reasumując Twoje zadowolenie, z bezawaryjnego użytkowania pojazdu w okresie nadchodzącej zimy, jest dla nas kwestią priorytetową, której postaramy się sprostać. Jednak, aby miało się to urzeczywistnić, potrzebny jest Twój kontakt z działem serwisu mechanicznego Auto-Zięba. Oddaj swój samochód w nasze ręce, a na pewno przykre niespodzianki, jakie mogą Ci się przydarzyć na drodze, będą omijać cię szerokim łukiem.

  Serdecznie Państwa zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem w Renault Auto-Zięba mieszczącym się w Katowicach przy ulicy Kościuszki 257. Nie jest bowiem tajemnicą, że w nas drzemie moc i nieodparte przekonanie o wykonaniu usług na najwyższym poziomie, a wszystko po to, byście Państwo bezpiecznie, szczęśliwie i bezproblemowo mogli  przemieszczać się do wyznaczonych celów swojej podróży, zwłaszcza w okresie nadchodzącej zimy.

 

Tekst dr inż. Piotr Gustof

Dyrekcja Techniczna Obiektu Auto-Zięba

Nasz zespół

Zdjęcie Jacek Olszówka

Jacek Olszówka

Szef sprzedaży samochodów nowych

j.olszowka@autozieba.eu
Zdjęcie Michalina Radosz

Michalina Radosz

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów

m.radosz@autozieba.eu 696 404 464 WIDEO ROZMOWA wybierz numer
Zdjęcie Darek Grządziel

Darek Grządziel

Specjalista ds. Sprzedaży samochodów

d.grzadziel@autozieba.eu 698 906 648
Zdjęcie Weronika Janta-Miczkowska

Weronika Janta-Miczkowska

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów

w.janta@autozieba.eu 696 401 275
Zdjęcie Mariusz Burda

Mariusz Burda

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów

m.burda@autozieba.eu tel. 539 929 282
Zdjęcie Anna Smolarczyk

Anna Smolarczyk

Specjalista ds. Sprzedaży Finansowania i Ubezpieczeń

a.smolarczyk@autozieba.eu 604 525 999
Zdjęcie Mariola Kania

Mariola Kania

Specjalista ds. Sprzedaży Finansowania i Ubezpieczeń

m.kania@autozieba.eu 32 201 76 77
Zdjęcie Sonia Czypionka

Sonia Czypionka

Specjalista ds. Sprzedaży FInansowania i Ubezpieczeń

s.czypionka@autozieba.eu 696 404 451
Zdjęcie Jarosław Madej

Jarosław Madej

Szef serwisu mechanicznego

j.madej@autozieba.eu 600 88 55 11
Zdjęcie Maciej Ociepka

Maciej Ociepka

Szef Serwisu Blacharsko-Lakierniczego

m.ociepka@autozieba.eu 696 404 460