Auto Zięba

MÉGANE Grandtour

Renault Mégane Grandtour to najniższe auto w segmencie kompaktowych kombi, posiada też najszerszy rozstaw kół, dzięki czemu jest wyjątkowo stabilny i dobrze utrzymuje się na drodze. Kolejnym elementem czysto praktycznym, który wyróżnia Mégane Grandtour spośród innych samochodów swojej klasy jest pojemny bagażnik (580 litrów), do którego po złożeniu przedniego fotela pasażera, można zapakować przedmioty o długości sięgającej nawet 2,7 metra, co stanowi rekord tej klasy. Mégane Grandtour to elegancja i klasa w wyjątkowo dynamicznym, a przy tym funkcjonalnym wydaniu. Proporcjonalne wymiary, pełne precyzji linie nadwozia oraz płynne, zmysłowe kształty wraz z charakterystycznym, typowym dla nowej stylistyki marki układem przednich i tylnych świateł wyposażonych w efekt 3D sprawiają, że samochód zdecydowanie przyciąga wzrok. Przednie światła mają kształt litery „C” i ich działanie oparte jest na technologii światłowodowej z diodami LED, co stwarza wrażenie głębi, tylne zaś, też posiadają efekt 3D jednak jest on wynikiem zastosowania technologii Edge Light. Dodatkowo Renault Mégane Grandtour może zostać opcjonalnie wyposażone w reflektory Full LED Pure Vision.

Na sukces Mégane Grandtour nie wpływa jednak tylko jego wygląd i użytkowość, to również cały wachlarz innowacyjnych rozwiązań jakie w nim zastosowano w celu zwiększenia komfortu oraz maksymalnej przyjemności z prowadzenia. Wśród nich znalazły się takie jak downsizing, pozwalający zmniejszyć pojemność skokową, system Stop/Start, umożliwiający wyłączenie silnika, gdy ten nie jest potrzebny, czyli na przykład podczas stania w korku oraz specjalny układ Energy Smart Management, pozwalający na odzyskanie energii w czasie zwalniania/hamowania.

Nowe Renault Mégane Grandtour posiada najnowocześniejsze jednostki Energy, stanowią one owoc bogatego doświadczenia Renault w Formule 1 – to jednostki maksymalnie oszczędnych i dynamicznych silników, będących kwintesencją ostatniej zmiany technicznej marki.

 

- benzynowe: Energy TCe 115 i Energy TCe 130

- wysokoprężne: Energy dCi 110 i Energy dCi 130