NOWA DACIA JOGGER – INNOWACYJNA WSZECHSTRONNOŚĆ

piątek, 27 maja 2022

NOWA DACIA JOGGER – INNOWACYJNA WSZECHSTRONNOŚĆ NA MIARĘ DZISIEJSZYCH POTRZEB

      W czasach ustawicznego poszukiwania modelu samochodu spełniającego wszystkie kryteria potencjalnego nabywcy jest rzeczą trudną, a czasami wręcz niemożliwą aby wszystkie przesłanki jakimi kierujemy się przy zakupie nowego pojazdu zostały spełnione. Nie jest bowiem rzeczą wcale taką oczywistą i prostą aby równocześnie spełnić kilka, czasami wzajemnie się wykluczających oczekiwań. Tym bardziej zatem wydaje się godną zainteresowania oferta nowego modelu samochodu marki Dacia Jogger.

Ten pojazd z segmentu C, dostępny w wersji 5- i 7-osobowej, powstał niejako z połączenia tego, co najlepsze można było zaobserwować w modelach Dacii Logan MCV, Lodgy i Dokker, czyniąc go wielofunkcyjnym pojazdem zaprojektowanym w duchu uniwersalności i wszechstronności pod każdym względem. Przód nowej Dacii Jogger bez wątpienia nawiązuje swą stylistyką do najbardziej kultowego modelu Dacii Sandero Stepway, która zapewniła marce spektakularny i jednocześnie zasłużony sukces w wyrażonych opiniach na jej temat. Z kolei tył pojazdu stanowi odzwierciedlenie komfortu i wygody, jaką projektanci przypisali już tylko na potrzeby Dacii Jogger. W ten oto sposób, najnowszy model w rodzinie Dacia łaczy wszystko to, czym każdy samochód winien się charakteryzować, a mianowicie posiada niezbędne wyposażenie, dużą przestronność wnętrza, uterenowiony charakter oraz ekologiczne i oszczędne silniki.

     Zaprojektowany jako następca kilku modeli stał się jedynym 7-osobowym rodzinnym samochodem o terenowym charakterze z prawdziwego zdarzenia w segmencie za przystępną cenę.

 

Nowa Dacia Jogger wydaje się zatem być pojazdem, który jest w stanie spełnić oczekiwania każdej rodziny, zwłaszcza w zakresie przestronności wnętrza w codziennym, wspólnym jego użytkowaniu. A dzięki swojemu designowi auta uterenowionego może też śmiało konkurować ze wszystkimi SUV-ami. Innymi słowy nowa Dacia Jogger stanowi ciekawą alternatywę dla tych wszystkich, którzy chcieliby w niedalekiej przyszłości wymienić swojego SUV-a z segmentu C. Nie można w tym miejscu wspomnieć również i o tym, że nowa Dacia Jogger występuje także w wersji dwupaliwowej (benzyna + LPG), co bez wątpienia jest nie do przecenienia w warunkach wzrostu cen paliw na stacjach i szeroko rozumianych kosztów związanych z eksploatacją pojazdów w trudnych warunkach ekonomicznych z jakimi zmaga się w obecnej sytuacji przemysł motoryzacyjny na całym świecie. Zastosowane rozwiązanie zasilania silnika ciekłą mieszaniną propanu i butanu, czyli LPG - to oszczędności rzędu około 40% na 1000 km przejechanej drogi.

    Dacia Jogger ma w swojej ofercie aż trzy wydajne i bardzo ekologiczne silniki:

  •  silnik TCe 100 LPG o pojemności 1 litra o mocy 100 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 170 Nm, który już wcześniej sprawdził się w Dacii Sandero,
  • nowy silnik TCe 110 o pojemności 1 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa do komory spalania o mocy 110 KM i maksymalnym momencie obrotowym 200 Nm, który jest najmocniejszym silnikiem dostępnym w tym modelu,
  • a od 2023 roku do oferty silnikowej Dacii dołączy pierwszy silnik hybrydowy -HEV 140 AT o łącznej mocy 140 KM, pochodzącej zarówno od silnika spalinowego, jak też elektrycznego, z automatyczną skrzynią biegów i z jeszcze niższą emisją CO2 emitowanego do atmosfery.

      Jak już wcześniej wspomniano nowa Dacia Jogger jest bardzo komfortowa i oferuje dużo miejsca dla każdego pasażera w kabinie, a za sprawą wielu przydatnych usprawnień technicznych, takich jak chociażby zastosowanie uchwytu Media Control do smartfona, czy Media Nav z bezprzewodową replikacją ekranu telefonu pozwalającą korzystać z aplikacji kompatybilnych z systemem Auto Android lub Apple CarPlay, w połączeniu z  innmi funkcjami wyświetlacza Media Display - bardzo ułatwia codzienne załatwianie różnych spraw z poziomu prowadzącego pojazd kierowcy.

     Również ciekawie zaprojektowane, z myślą o zmniejszeniu poziomu generowanego hałasu, dobrej aerodynamice i wyższej trwałości, modułowe relingi dachowe z aluminium pozwalają na zwiększenie całkowitej ładowności samochodu.

     W prezentowanym modelu, podobnie jak w poprzednich wersjach Dacii, uruchomienie samochodu odbywa się bez udziału kluczyka za pomocą tylko przycisku START oraz pedału hamulca (skrzynia automatyczna) lub sprzęgła (skrzynia manualna) za sprawą, oferowanej przez producenta, karty Keyless Entry. Kierowca wsiada do samochodu i uruchamia go bez

konieczności przekręcania kluczyka w stacyjce. Ponadto automatyczne odblokowanie pojazdu następuje z odległości 1 m, a automatyczna blokada z odległości 2 m.

  

     Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do osobistego zapoznania się z bogatą ofertą  modeli samochodów marki Dacia, a w szczególności nowej Dacii Jogger występującej w różnych wersjach silnikowych i wyposażenia, w tym z instalacją LPG,  w salonie Dacia Auto-Zięba mieszczącego się w Katowicach przy ulicy Kościuszki 257.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego salonu z tą większą przyjemnością, iż marka Dacia zawsze stawia na rozwiązania adekwatne do zamożności i zasobności portfeli swoich klientów oferując im samochody na miarę ich oczekiwań, łącząc wyważony stosunek ceny samochodu do jego atrakcyjności, dzięki wielu zastosowanym funkcjom ułatwiającym podróżowanie, dużej przestronności wnętrza, bogatego wyposażenia i wydajnych, ekologicznych silników spalinowych.

   Podsumowując można by pokusić się o stwierdzenie, iż nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne zastosowanych silników, uniwersalna stylistyka nadwozia, dużo opcji doposażenia pojazdu czy wreszcie relatywnie tania jego eksploatacja - to bezsprzecznie główne zalety Dacii Jogger, przy której nie da się być obojętnym planując w niedalekiej przyszłości zakup nowego, a przy tym bardzo uniwersalnego i wszechstronnego samochodu dla całej rodziny.

 

Tekst dr inż. Piotr Gustof

Politechnika Śląska Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej

Dyrekcja Techniczna Obiektu Auto-Zięba

Nasz zespół

Zdjęcie Szymon Mika

Szymon Mika

Z-ca Szefa sprzedaży samochodów nowych

s.mika@autozieba.eu
Zdjęcie Sławomir Bywalec

Sławomir Bywalec

Specjalista ds. Sprzedaży samochodów

s.bywalec@autozieba.eu 696 404 456
Zdjęcie Przemysław Morawiecki

Przemysław Morawiecki

Specjalista ds. Sprzedaży samochodów

p.morawiecki@autozieba.eu 696 404 384
Zdjęcie Jakub Misina

Jakub Misina

Specjalista ds. Sprzedaży samochodów

j.misina@autozieba.eu 539 929 320 WIDEO ROZMOWA wybierz numer
Zdjęcie Jarosław Madej

Jarosław Madej

Szef serwisu mechanicznego

j.madej@autozieba.eu 600 88 55 11
Zdjęcie Maciej Ociepka

Maciej Ociepka

Szef Serwisu Blacharsko-Lakierniczego

m.ociepka@autozieba.eu 696 404 460