Auto Zięba

KANGOO Express

Renault odmładza Kangoo. Pojazd zajmujący pozycję lidera wśród niedużych aut dostawczych w Europie, pojawił się w sprzedaży w nowym wydaniu obejmującym całą gamę: Kangoo Express, Compact i Maxi oraz elektryczne odmiany Kangoo Z.E. i Kangoo Maxi Z.E.

Nowy styl i lepsze wyposażenie

Zmiany w Kangoo pojawiły się za sprawą charakterystycznej dla nowych wozów marki Renault odmłodzonej stylistyce. Z przodu jest wyraziste powiększone i pionowo ustawione logo oraz przerysowany zderzak. Lusterka boczne lepiej dopasowano do całości, tak samo jak tylne światła. W kabinie zainstalowano całkiem nową deskę rozdzielczą z elementami takimi jak kierownica, o wyraźnie wyższej jakości.

Na liście opcji pojawią się takie pozycje wyposażenia jak: system ESC w połączeniu z Hill Start Assist i Extended Grip (wpomaganie ruszania pod górę, z poprawą przyczepności), czy też wbudowany system multimedialny obejmujący nawigację TomTom LIVE, z dostępem do internetu Renault R-Link, z dodatkową kamerą cofania ułatwiającą parkowanie. Wszystkie z trzech dostępnych typów radioodbiorników posiadają gniazdo USB i technologię Bluetooth.

Nowa konfiguracja z 3 miejscami z przodu

Gama dostawczych Kangoo obejmowała siedem wersji o trzech długościach nadwozia (Kangoo Express, Compact i Maxi), dwóch rodzajach napędu - termicznym i elektrycznym - oraz dwie wersje: 2- lub 5-miejscowe (Kangoo Maxi). Odnowienie modelu Kangoo Express jest okazją do wprowadzenia nowej konfiguracji: wersji z trzema miejscami z przodu. Opcja ta będzie dostępna we wszystkich długościach nadwozia (za wyj. Kangoo Z.E., Kangoo Maxi Z.E. i 5-miejscowego Kangoo Maxi). Zadbano również o komfort użytkowników, wprowadzając w kabinie liczne zmiany (np. płaty drzwi) przy utrzymaniu możliwości złożenia oparcia siedzeń pasażerów w celu uzyskania maksymalnej długości załadunku.

Oszczędne jednostki napędowe

Podobnie jak u poprzedników, nowa gama Kangoo wyróżni się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa. Nowe Kangoo Express jest wyposażone w oszczędne silniki o bardzo dobrych osiągach. Trzy wśród nich są liderami pod względem niskiego zużycia w swoich segmentach: Energy dCi 75 i Energy dCi 90 KM spalają 4,3 l/100 km (zużycie w cyklu mieszanym NEDC) i emitują 112 g CO2/km, a Energy TCe 115 emituje 140 g CO2/km2. Silnik Energy dCi 110 KM może się również poszczycić wyjątkowo niską emisją CO2 wynoszącą 115 g/km.

W celu dalszego ograniczenia zużycia paliwa Kangoo jest w standardzie wyposażone (w wersjach z silnikami najnowszej generacji) we wskaźnik zmiany biegów oraz tryb eko pozwalający na dalsze obniżenie zużycia paliwa nawet o 10%. W tym celu system reguluje moment obrotowy silnika, wskazania wskaźnika zmiany biegów (wyświetlającego z wyprzedzeniem pożądany bieg) oraz parametry pedału gazu.

Sprawdź finansowanie>>>

Poznaj warunki przedłużonej gwarancji>>>

Zobacz akcesoria do Renault Kangoo>>>

Pobierz pliki

  • Rozmiar: 2,18 MB Format pliku: PDF

  • Rozmiar: 706,95 KB Format pliku: PDF

  • Rozmiar: 71,01 KB Format pliku: PDF

  • Rozmiar: 176,30 KB Format pliku: PDF